צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 

אודות האחוזה

 
האחוזה היא מבנה עתיק ומיוחד, השוכן על גבעה בין פרדסים, מאז תחילת שנות ה- 20 של המאה הקודמת, תחילת ההתיישבות בפרדס חנה כרכור.

קצת היסטוריה

האחוזה נוסדה כחוות מגד בחסות הברון אדמונד דה רוטשילד ובניהולו של ד"ר ברין, כשמטרתה היא להוות מקום ללימודי חקלאות, פרדסנות וקליטת העלייה היהודית מגרמניה. המבנה הוקם בסגנון חומה ומגדל: יש בו חצר חאן מרכזית, שסביבה מבנים וחומה עם חלונות המשקיפים אל עבר פרדסים, כדי לשמור על המתיישבים החדשים.

סביב המקום ניטעו פרדסים על גבי פרדסים, שהיוו את מקור הפרנסה של ההתיישבות. ד"ר ברין טיפל במלריה, שהייתה נפוצה באזור פרדס חנה - חדרה, הוא בעצמו חלה במלריה וטופל בהדסה ירושלים. הוא התאהב באחות שטיפלה בו ונישא לה. האחות של בת זוגתו, היתה אישתו של הסופר ש"י עגנון. עגנון חי בחוות מגד בשנות ה- 30, ובאותה התקופה הפכה חוות מגד לביה"ס החקלאי פרדס חנה, שהיווה אבן יסוד לחזון הציוני להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

לימים עבר היישוב צפונה מהגבעה וננטש לשנים רבות, עד שבשנת 1990 אייפנברג דב הקים את מתחם האירועים "אגדת דשא" במקום, תוך שמירה על צביונו, באמצעות שיחזור ושימור המבנים מאבן סיליקט ושמירה על האווירה ההיסטורית האופפת אותו.
 
אגדת דשא
 
האחוזה
 
התיישבות בפרדס חנה כרכור
 
 

המקום כיום...

 
מתחם אגדת דשא, שהוקם על אדמות חדר האוכל, המועדון ואורוות הסוסים של מתיישבי האחוזה, מאובזר בריהוט עתיק. הוא מציע אווירה של שנות ה - 20 ומשמש כמקום מושלם לאירוע כפרי באווירה נוסטלגית. באגדת דשא ישנם מרחבים, בית מלון, היכל, אמפי טרסות מוריקות, מבנים היסטוריים ואפילו מלון בוטיק שמעוצב בסגנון קולוניאלי, עם פסנתר ונברשות מהמאה ה- 18. קיימות בו 4 סוויטות לאירוח מפנק ומרגיע, עם ג'קוזי חדיש ומפואר.

הקסם במקום הינו החלוקה המיוחדת שלו, כך שניתן לערוך אירועים קטנים ואירועים גדולים באווירה אינטימית ומשפחתית.
האורחים יכולים לבחור מבין פינות ישיבה אלטרנטיביות בשלל גדלים: פינות הישיבה פזורות בין עצים ופרחים ופינות מים קסומות. אגדת דשא מעוצבת בצורה אלגנטית ומיוחדת המשתלבת עם היופי הטבעי של המקום.

אולם הפאטיו החדש של אגדת דשא הוא מבנה ארכיטקטוני ענק המכיל עד כ-800 אורחים. האולם משתלב עם האחוזה המפוארת שקיימת במקום בהרמוניה מופלאה. האולם ברובו פתוח לנוף הפרדסים, הודות חלונות זגוגית ענקיים, המהווים את רוב קורות האולם, כך שנוצאת התחושה שמתחתנים בתוך אולם אך מרגישים כמו בתוך גן!

לתיאום פגישה במקום צרו עמנו קשר עוד היום: 053-9418173
 
אולם אגדת דשא